logo

Bedřichov
Online stav bílé stopy

Úsvit začíná v : 04:40
Tma nastává : 21:08
Den je dlouhý:16:27 hod
--------------------------------

Teplota: -- °C
Teplota max: -- °C
Teplota min: -- °C

Tlak: 994.8 hPa

Vlhkost: - %

Slunce: - W/m2
UV index: --

Vítr akt: -- m/s
Vítr 10 min: -- m/s
Vítr max: 0.0 m/s

Přihlášení

Trvale přihlásit?

TOPlist


jarní přechod Velkého a Malého Kriváňa

Malá Fatra - 6. 4. 2007

 

Trasa : horní stanice lanovky Vrátna (1490 m) - Snilovské sedlo (1524 m) - V. F. Kriváň (1709 m) - Pekelník (1609 m) - sedlo Bublen (1510 m) - Malý Kriváň (1671 m) - sedlo Priehyb (1462 m) - Prislopok (1141 m) - Krasňany (380 m)

V pátek 6. dubna vyrážíme ještě jednou na Malou Fatru, tentokrát jsme zvolili přechod hlavního hřebene přes Velký a Malý Kriváň. Fatranské kopce jedeme zdolávat ve složení Mira, Petr (čpbbt) a Josef. V 6:15 odjíždíme z Brumova, přes Půchov a Žilinu na Fatru, zhruba za hodinu a půl parkujeme auto ve vesničce Krasňany, kde bude cíl naší dnešní tůry. Z Krasňan odjíždíme v 8:20 hod linkovým autobusem do Vrátnej doliny, odtud lanovkou na kopec do Snilovského sedla.

      

Už údaje na stanici lanovky ve Vrátnej nám hlásili, že nahoře bude mlha, což se taky potvrdilo. Po krátkém občerstvení v bufetu vyrážíme na V. F. Kriváň. Ve Snilovském sedle oblékáme další vrstvy, neboť celkem pofukuje chladný vítr. Na hraně V. F. Kr. nasazujeme z Mirů mačky, jde to s nimi o něco lépe. Nahoře se moc nezdržujeme je  pořád mlha, takže děláme tradiční vrcholové foto a sestupujeme po hřebeni dál směr Malý Kriváň.

Po sestoupení o několik desítek výškových metrů se objevuje i sluníčko, takže to slibované polojasno nakonec opravdu platí. Postupujeme po hřebeni přes Pekelník, sedlo Bublen, odkud opět výrazněji stoupáme a to až na vrcholek Malého Kriváně.

      

                                       Pekelník                                   výstup na Malý Kriváň

Nahoře děláme pauzu na oběd, tady také potkáváme dva turisty, kteří nám ukazují, kudy se máme dál vydat. Tak tedy z M. Kriváňa sestupujeme do sedla Priehyb, tady odbočujeme z hlavního hřebene, po kterém se dá sejít až do Strečna (někdy příště). Sestupujeme přes Prislopok, kde končí sněhová pokrývka, do doliny Kúr, tady už šlapeme po asfaltce až do Krásňan.

Malý Kriváň

      

     pohled na Suchý, Biele skaly a Stratenec                        pohled z doliny Kúr

Celková délka tůry asi 6 hod, nastoupali jsme 750 výškových metrů. Počasí nám v podstatě přálo, bylo polojasno, tak jak zněla předpověď, sněhu bylo tak akorát, takže to byl suprový jarní výšlap.

profil naší trasy podle Mirového výškoměru :
Jestliže se Vám článek líbil, sdílejte jej prosím na FB.

Komentáře:

 

Neregistrovaní můžou použít údaje - Jméno: host heslo:host

Jméno (stejné jako do návštěvní knihy)
Heslo (stejné jako do návštěvní knihy)

Obsah příspěvku

Ochrana proti SPAMU. Kolik je tři x tři?Zpět

Copyright © 2007, kolo-bezky.cz, všechna práva vyhrazena.